Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Tehnoloogia

  Järjesta põhjal.
  Missing

  Eesti krüptorahanduse eestvedajaks maailmas (15)

  Viimase aja kindlasti kõige vingeim inimkonna tehnoloogiline leiutis on väärtuse edasi kandmise lahendus jagatud ja kõigile avatud võrgus, välistades tehingu võltsimise võimalused. Lühidalt Bitcoini protokoll. Lisaks rahale on tegemist veel ka maksevahendi ning tervikliku tehnoloogiaga, mille peale annab mitte ainult terve majanduse üles ehitada vaid ka suure hulga täna veel teadmata uusi rakendusi. Parim võimalus nii tehnoloogiliselt kui finantsiliselt meie riigi konkurentsivõimet parandada.

  Missing

  GENOOMI KLIINILISE INTERPRETATSIOONI TARKVARA (1)

  Inimese genoomist on saanud kliinilise meditsiini osa. Genoomil põhinev meditsiin on aga aeganõudev ja arst vajab bioinformaatikarühma tuge. Enamuse oma ajast kulutab tugirühm informatsiooni otsimisele, et leida parim tõlgendus haigusele, mida tavamedititsiin ei suuda seletada. Tugirühma tööd kiirendaks oluliselt tarkvara, mis integreeriks juba eksisteeriva, kuid hajutatud informatsiooni.

  Missing

  VR: Virtuaalne Eesti / Reaalne areng (2)

  Taskukohane, mugav ja täielikult edassehaarav virtuaalreaalsuskogemus on saabumas tavatarbijateni juba lähiaastatel. Kuidas see mõjutab edasist ühiskonnakorraldust nii omavahelise suhtlemise, töötegemise kui meelelahutuse vallas, ei ole veel täielikult selge. Küll aga avab see palju uusi võimalusi nii spetsiifilise tarkvara kui riistvara poole pealt, kus Eesti ühiskond võiks olla esirinnas - suurepärane tehnovõrk ja prioriteetne IT haridus on meie eelised, mida oleks patt maha mängida.

  Missing

  Personaalsed teenused normiks (3)

  Eesti võiks olla riik, kus kõigi eluvaldkondade puhul alati mõeldakse, kuidas teenused maksimaalselt personaalseks ehk kasutajakeskseks arendada. See tähendab tehnoloogia rakendamise ja integreerimise arendamist uuele meisterlikkuse tasandile - märkamatule kohandumisele. Personaliseeritus muutuks nii võimsaks arenguveduriks, mis ühendab erinevaid valdkondi ja pakub iga valdkonna jaoks paindlikke võimalusi. Mõtestagem tehnoloogiat koos personaalsuse, vabaduse ja moraaliga heaolu kasvu nimel!

  Missing

  Silm (1)

  Süsteem, mis kasutades GPS-i ja GSM valvesüsteemi hübriidlahendust Liikluseeskirjade täitmise jälgimiseks ja automaatseks trahviteadete väljastamiseks.

  Missing

  Tooteinseneride toolbox: infosüsteem teadusuuringute parameetriliseks kaardistamiseks (1)

  Eestis tehakse suur hulk uurimistööd bio- ja materjaliteadustes, kuid see on ettevõtluses suuresti rakendamata. Probleemiks on selge info puudumine selle kohta, mis on teadusuuringute tulemustena olemas praktiliselt ja mõõdetud. Selle küsimuse lahenduseks on tarvis igale teadusharule oma toolboxi, mis kaardistab teadusuuringute käesolevad tulemused parameetriliselt ja loob tööriistana võime teadusuuringute tulemustes sooritada mobiilseid päringuid reaalajas.

  Missing

  Maailma e-poed leitavad ühest kohast ja uus turunduskanal kaupmeestele. (1)

  Loome veebiportaali (Zhopzz.com), mis ühendab maailma e-poode. Portaalis on võimalik jälgida erinevaid e-poode ja nende tootekatalooge eraldi ning koostada nende valikutest enda e-pood, mida saab lisada blogisse, foorumisse või veebilehele ja selle pealt kasumit teenida. Tänu veebiportaalile tekib e-kaupmeestele juurde ka uus turunduskanal.

  Missing

  Nutikad töökojad loovad meisterlikku Eestit! (6)

  Teen ettepaneku luua Eestisse võrgustik nn nutikatest töökodadest, mis paikneksid kõigis suuremates linnades ja oleksid avatud kõigile soovijatele. Töökojas peaks olema vähemalt laserlõikur, 3D frees ja 3D printer ning eraldi ruum, kus saab detailid omavahel kokku liita. Kõik seadmed peaksid toetama standardseid CAD/CAM formaate, mida igaüks saab vabavarana oma isiklikus arvutis kasutada.

  Missing

  Computable Estonia: oleme esimeseks riigiks maailmas pakkumaks kodanikele avalikel andmetel baseeruvat arvutuspõhist teadmistemootorit (5)

  Eesti on küll maailmas suure hulga avalike andmetega tunnustatud e-riik, aga probleemiks on see, et tavainimesele on need kasutud, sest õigete andmete kättesaamise ja töötlemise protsess on pigem keeruline ja aeganõudev. Computable Estonia projekti raames muudaksime veel vajaminevad riigi andmed avalikuks, tooksime nad arvutile töödeldavas vormis kokku, ning paneksime mugava kasutajaliidesega Wolfram Alpha arvutuspõhisel teadmistemootoril tööle.

  Missing

  Tehnoloogia Saneerimise Agentuur (TSA) (0)

  Luua organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada ettevõtteid tootmistegevuse uute tehnoloogiate väljavalimisel ja juurutamisel.
  Taust: Tänapäeva maailma majanduslik edukus baseerub peamiselt tehnoloogilisel võimekusel. Efektiivne ja kõrgtehnoloogiline tootmistegevus on valdkond, mis kõige paremini suudab võimalikult laialdast ja jätkusuutlikku heaolu kasvu.