Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Transport

  Järjesta põhjal.
  Missing

  ELMO 2030 (1)

  Eesti elektrimobiilsuse programmi (ELMO) pikendamine aastani 2030 aitab meid muuta sõltumatuks imporditavatest transpordikütustest ja keskenduda omamaise keskkonnasõbraliku transpordikütuse (taastuvelekter) kasutamisele. Selliselt stimuleeritakse lisaks ka Eesti keskkonnasõbralikku taastuvenergia sektorit.

  Missing

  Üleriigilise ühtse elektroonilise piletisüsteemi väljatöötamine ja kehtestamine (1)

  Ühtse piletisüsteemi eesmärk on see, et inimene ei peaks ostma uut piletit konkreetsele liinile. Kaob vajadus osta piletit kui vahetatakse sihtpunkti jõudmiseks korduvalt ühistranspordivahendit. Seni on sellele vastu seisnud transpordiettevõtted ise, sest kõigil on oma süsteem ning koostööd ei praktiseerita. Pole ka olnud ühtset eestvedajat, et selle elluviimist finantseerida ja korraldada.

  Missing

  Targalt Liikuv Eesti (30)

  Juhita autod on tulemas meie tänavatele ja teedele. Küsimus on, kuidas uus liikuvusmudel luua ja kuidas see jõuab nii piloot- kui massilise rakendumiseni. Liikuvuse digitaliseerimine muudab meie kultuurilist, ruumilist ja majanduslikku käitumist, see võimaldab uusi elu- ja ärimudeleid. Kaasava diskussiooni alustamiseks on vaja ideed tutvustada, analüüsida ning visualiseerida selle võimalikud mõjud elukeskkonnale. Juhita auto on siinkohal sümboolne tööriist, mitte eesmärk iseeneses.